Suriyeli'ler İçin TOKİ'Den Ev

Suriye ülkesinde yaşanan olaylardan dolayı neredeyse ülkenin tamamı ülkeden zorunlu göç ile birçok yabancı ülkeye açılmak istedi ancak tek kabul eden ülke Türkiye oldu yani ülkemizde 3 milyondan fazla Suriyeli mülteci olduğu biliniyor ki büyük oranda okuma yazma bilmeyen bulunurken aralarında yüksek vasıflara sahip olanlarda bulunmaktadır .

Suriyeli'ler İçin TOKİ'Den Ev
Suriyeli'ler İçin TOKİ'Den Ev Kadir
Bu içerik 906 kez okundu.

Suriye ülkesinde yaşanan olaylardan dolayı neredeyse ülkenin tamamı ülkeden zorunlu göç ile birçok yabancı ülkeye açılmak istedi ancak tek kabul eden ülke Türkiye oldu yani ülkemizde  3 milyondan fazla Suriyeli mülteci olduğu biliniyor ki büyük oranda okuma yazma bilmeyen bulunurken aralarında yüksek vasıflara sahip olanlarda bulunmaktadır . 

 

Yani ülkesinde iyi bir konumda olanlara ülkemizde bir kimlik verilmesi düşünülüyor ki bu mülteci akımından ülkemiz faydalanabilsin. Bu durumda seçmece karpuz seçer gibi Suriyeli seçileceği anlaşılıyor . 

 

Birçok Suriyeli mülteci ülkemiz içerisinde yaşam sorunu çekerken üst düzey olan bazı yöneticiler  Suriyeli olanlar için daha rahat yaşamaları adına bir çalışma yaptı ki özellikle ev konusunda TOKİ yaptırlarında boş olan evleri kullanmak istedi ancak halk aşırı derecede tepkilendi çünkü birçok gazimiz ev sahibi değilken Suriyeli olanlar için bu kadar yardım yapılması halkı ayaklandıracak . 

suriyeli mülteci tokiden ev suriyelilere ev
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu