Su Arıyorlardı !

Samsun’un Bafra ilçesine bağlı bir mahallede vatandaşlar, su sondajı yaparken buldukları metan gazı ile mutfak ve ısınma ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Yöre sakinleri metan gazını 26 yıldır mutfaklarında ve ısınmada kullanıyor

Su Arıyorlardı !
Su Arıyorlardı ! Kadir
Bu içerik 389 kez okundu.

Su arama çalışma sırasında buldukları metan gazıyla ısınmaya çalışıyorlar.

Muş’ta 9 dokuz yıl önce bahçelerini sulanması için sondaj çalışmaları yapan  Biter ailesi, şans eseri buldukları metan gazını yakıp değerlendiriyorlar.

 

Yakıt masrafından da kurtuldu. Ev sahibi Biter : “ Sondaj sırasın da ise kuyu’nun yaktıklarının farkına vardık. Yanan kuyudan değerlenmek için kuyunun üzerine de soba yaptıklarını dile getirdiler.

 

Sobaya uzunca borularını taktıkların da evin ısınmasını sağladığını söyledi. Yanan gazın sayesinde evlerinin 24 saat sıcaklaştığını söylüyor”. İl merkezin ne bağlı olan Çukurbağ köyünde kalan Biter ailesi, dokuz yıl önce sondaj çalışmalarıyla bulduklarını metan gazının çıktığı alanına ev yaptıkları ve yakıt masrafından kurtulduklarını söylediler.

 

Yaptıkları özel sobaya evin her tarafına taktıkları borularını takan aile, bu değişik yöntemle evin hem de yakıt ihtiyaçlarını karşıladığını Veysel Biter, gazetecilerin de yaptığı söylentide, buldukları gaz sayesin de evlerini ısıtmasıyla, yemekleri pişirip yediklerini dile getirdiler. 

su metan gazı ısınma su arama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu