Sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyon dolayısıyla Lice, Hani, Silvan ve Kocaköy ilçelerine bağlı 21 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Sokağa çıkma yasağı ilan edildi Kadir
Bu içerik 332 kez okundu.

Terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda Hani,Silvan,Lice ve Kocaköy ilçelerinde 21 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 

Diyarbakır’ın 4 ilçesinde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinde bulunduğu terör örgütü mensupları ve iş birlikçilerini yakalamak, bölgede kullandıkları sığınak, depo, barınak ve uçaksavar mevzilerini tahrip etmek ayrıca malzemelerinde ele geçirmek için operasyon düzenleneceği bildirildi.

 

Bu bölgedeki halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için bugün saat 05.00’dan geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 

Silvan da 14 köy Yapılan 2’i bir açıklamada ise bugün saat 06.00’dan itibaren Silvan ilçesinin kırsal kesiminde ki Demirkuyu,Darıseven,Kazandağı,Taraklı,Kalemli,Toklar,DönenkayA,Boğazönü,Gürpınar,Çalönü,Ormandışı,Altınkum,Taşpınar,Arıkırsal mahalle ve köylerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

sokak çıkmak yasak ikinci emre
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu