Mobil Pazarlama

Oldukça hızlı bir şekilde ilerleyen rekabet ortamları, firmaların istedikleri bilgileri müşterilerine aktarırken, oldukça yüksek maliyetler vermeleri gerektiğini ortaya koymuştur

Mobil Pazarlama
Mobil Pazarlama tanitim
Bu içerik 361 kez okundu.
Mobil pazarlama; değişik firmaların Dijital Ajans yolu ile farklı markalar ile ilgili satış bilgilerini reklam ve promasyon yapmak adına farklı uygulama teknikleri sunarak cep telefonlarına ulaştırılmasıdır. En çok kullanılan türleri ise SMS olarak adlandırılan kısa mesaj ile yapılan reklamlardır. Ayrıca ‘’Multimedia’’ ortamlarında firmaların ses ya da görüntü gibi destekler ile reklam kampanyalarını aktifleştirmeleridir. Dijital Ajans Aracılığı İle Mobil Pazarlamanın Avantajları
  • Firmaların; hedefledikleri kitlelere, farklı ve çok daha geniş kanaldan ulaşmalarını sağlamaktır.
  • Firmaların satışlarında artışı yakalamalarını sağlamak
  • Firmaların çok fazla sayıda insan tarafından bilinmesini sağlar.
  • İnsanların firma ile olan ilişkilerini arttırır.
  • Anlık uygulanan indirimler sayesinde firma, müşterileri kendi mağazalarına çekebilir.
  • Müşterilerin mobil pazarlama da ödeme seçeneği uygulamalarından faydalanmasını sağlayabilir.
  • Dijital Ajans uygulamaları ile yapılan mobil pazarlama uygulamaları sayesinde, müşterilerin firmanın markasına duyacakları ilgi ve beğeni arttırılır.
  • Mobil pazarlama sayesinde TV, dergi gibi tanıtım metotları ile kalabalık bir kitleye ulaşımının sağlanması yerine, esas hedef alınan kitleye hitap edilmesini sağlamaktadır.
Oldukça hızlı bir şekilde ilerleyen rekabet ortamları, firmaların istedikleri bilgileri müşterilerine aktarırken, oldukça yüksek maliyetler vermeleri gerektiğini ortaya koymuştur. Mobil pazarlama sayesinde müşterilerin belli özelliklere göre gruplandırılması sağlanabilir. Firmalar bu sayede oluşan olanaklar ile farklı şekilde pazarlama yöntemleri uygulayarak müşterilerine ulaşabilirler. Firmaların uyguladıkları yöntemler, promasyon, reklam, sms gibi olanlarıdır. Televizyonlarda sunulan bazı programlarda izleyenlerden istenen oylamaları sms yolu ile yapmaları bu yöntemlerden birisidir. Cep telefonlarında internet erişimciliği de firmaların her ortam da her yerde müşterilerine rahatça ulaşmasını sağlamaktadır. Bu türlü durumlar söz konusu olduğunda mobil pazarlamacılığın diğer pazarlama yöntemlerine göre en çok hedef kitleye ulaşabilmeyi sağladığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca mobil logo uygulamaları ile müşterilere ücretsiz müzik uygulaması sağlayabilir. Multimedya servisleri ise reklam sektöründe kuvvetli sayılan yöntemlerden biridir. Bu servis sayesinde insanlar birbirlerine hareketli resimler, renkli figürler yollayabilirler. Kısacası mobil reklam, Dijital Ajanslar tarafından firmaların, internet ya da TV ile sunulabilen reklamlar ile tam olarak benzeyecek şekilde aynı markalara hizmet vererek kullanılmasıdır.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Plastik şişeler erkekler için tehlike kaynağıdır
Plastik şişeler erkekler için tehlike kaynağıdır
Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik  Sitem Etti
Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik Sitem Etti
instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi