Milletin gönlünde oturuyor!

Sinop’un Dikmen ilçesi eski AK partili Belediye Başkanı, şimdi ise bir sivil toplum örgütü olan Demokrasi ve adalet platformu başkanlığını yapan Hüseyin Yüksek,

Milletin gönlünde oturuyor!
Milletin gönlünde oturuyor!
Bu içerik 466 kez okundu.

Sinop’un Dikmen ilçesi eski AK partili Belediye Başkanı, şimdi ise bir sivil toplum örgütü olan Demokrasi ve adalet platformu başkanlığını yapan Hüseyin Yüksek, TGRT haber kanalında Nevra Öner’in sunduğu “ Gündem özel “ isimli programda canlı yayın konuğu oldu.

Yeni anayasa ve yeni sistemin nasıl şekilleneceği üzerine beyin jimnastiğinin gerçekleştirildiği programda konuşan Hüseyin Yüksek, Türk milletinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı artık başkan olarak kabullendiğini belirterek “ Reis diyorlar Sayın Cumhurbaşkanımıza… Nedir Reis’in anlamı? Arapça “ Başkan”demek. E demek ki milletin gönlünde zaten başkan olmuş. Öyleyse gelin bunu resmileştirelim. Çünkü Reis gerçekten feyiz veriyor bu millete ve ülkeye “diyerekten, Türkiye’nin Başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini belirtti.

Anayasa konusuna da değinen başkan Yüksek “  80 Askeri darbe sonrası halkın korku ile evet dediği bir Anayasa’yı; demokrasisini geliştirmiş, insan hak ve hürriyetini Avrupa normlarına eriştirmiş bir iktidar zihniyeti ile daha ne kadar taşıyabilecek sistem? Artık yeni bir Anayasa kaçınılmaz olmuştur ülkemiz için bu nedenle Anayasa en kısa zamanda değiştirilmelidir “dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu