KPSS Sonuçları

KPSS Sonuçları
KPSS Sonuçları Kadir
Bu içerik 518 kez okundu.

KPSS Ön lisans olarak yapılan sınavın sonucu sonunda bu gün saat 16.30 gibi açıklandı ancak bir anda herkesin siteye giriş yapması nedeniyle site içerisinde büyük bir yoğunluk oluştu ve bir süre boyunca kimse giriş yapamadı. Bu durum karşısında site akşama doğru düzelmeye başladı. Bu esnada yanlış olarak hesaplanan soru da açıklaması ile birlikte yapıldı. 

KPSS Ön Lisans sınav sonuçları beklenen tarihten önce açıklandı! ÖSYM tarafından 16 Ekim Pazar günü yapılan ve 1 milyon 280 bin adayın katılım sağladığı KPSS Ön Lisans sınav sonuçları, 16.30 itibariyle ÖSYM internet sayfası üzerinden erişime açıldı. KPSS Ön Lisans sınav sonuçlarına iptal edilen bir sorunun yansıtılmadığı, açıklamanın detaylarında yer aldı. İşte ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın detayları

KPSS Ön Lisans sonuçları ÖSYM İnternet sitesi üzerinden 08 Kasım Salı günü 16.30'da kullanıma açıldı. 16 Ekim Pazar günü sınava giren öğrencilerin merakla beklediği KPSS Ön Lisans sonuçları beklenen tarihten önce açıklandı. Sınavda bir sorunun da iptal edildiğini açıklayan ÖSYM yetkilileri, iptal edilen sorunun adayların puanına yansıtılmayacağını ifade etti. İşte KPSS Ön Lisans sonuçları ile ilgili ÖSYM'nin açıkladığı detaylı sekreter bilgiler

KPSS SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM İnternet sayfası üzerinden yapılan duyuruda, genel kültür testinde yer alan bir sorunun iptal edildiği ifadesi yer aldı. İşte açıklamanın tamamı ; 

"16 Ekim 2016 tarihinde ön lisans düzeyinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı’na (2016-KPSS Ön Lisans) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup; Genel Kültür Testinin Temel Soru Kitapçığında yer alan 12. sorusunun iptal edilmesine karar verilmiştir. İptal edilmiş olan soru, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek 2016-KPSS Ön Lisans değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, 8 Kasım 2016 tarihinde saat 16:30’dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur."

SINAVA 1 MİLYON 280 BİN ADAY KATILDI

 

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte ÖSYM tarafından yapılan sayısal değerlendirmede, 1 milyon 357 bin adayın başvurduğu sınava, 1 milyon 280 bin kişi tarafından katılım sağlandığı açıklandı. Bu adaylar arasından 1 milyon 279 bin kişinin sınavı geçerli sayılırken, sınavı geçersiz olarak kabul gören kişi sayısı ise 1.035 olark nakledildi. KPSS Ön Lisans sınavına girmeyen aday sayısını da açıklayan ÖSYM, bu rakamı 76 bin 899 olarak açıkladı.

Başvuran Aday Sayısı: 1.357.010

Sınava Giren Aday Sayısı: 1.280.111

Sınavı Geçerli Aday Sayısı: 1.279.076

Sınavı Geçersiz Sayılan Aday Sayısı: 1.035

Sınava Girmeyen Aday Sayısı: 76.899

KPSS ATAMALARI NASIL YAPILACAK?

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan 2016-KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından bir Tercih Kılavuzu hazırlanacak. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacak. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapabilecek. Tercihlerin hangi tarihler arasında nasıl yapılacağı, ÖSYM’nin internet adresi üzerinden adaylara duyurulacak.

Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmayacak. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra ÖSYM tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınacak.

kpss sonuç açıklanması iptal soru yanlış soru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu