Erdoğan'ın çağrısı sonrası bir ilk! Sıraya girdiler...

Ağrı il merkeziyle Doğubayazıt ilçesi için yarın, Tunceli il merkezi içinse 28 Aralık'ta Türk lirası cinsinden yapılacak her 2 doğalgaz dağıtım ihalesinde Aksa Doğalgaz Dağıtım, Fernas İnşaat, Akmercan Turizm, Siirt Batman Doğalgaz Dağıtım ve Alöz Mühendislik şirketleri yarışacak.

Erdoğan'ın çağrısı sonrası bir ilk! Sıraya girdiler...
Erdoğan'ın çağrısı sonrası bir ilk! Sıraya girdiler... Kadir
Bu içerik 473 kez okundu.

Ağrı il merkeziyle Doğubayezıt ilçesini için yarın Tunceli il merkezinin içinse 28 Aralık’ta Türk lirası cinsinden yapılacak olan her 2 doğalgaz ile dağıtımın ihalesinde Aksa Doğalgaz dağıtımının Fernas İnşaat, Mühendislik şirketlerinle yarışamaya katılacaktır.

 

İhale TL ile yapılması ilk ihale olacağını söylediler. Enerji piyasasının düzenlemesinin Kurumunun yapılacağı her 2 doğal gaz dağıtımı ile ihalesinde aynı olarak 5 şirket yarışacağı (EPDK) ilk defa Ağrı ve Tunceli için de bir Türk lirası yapacağını aynı cinsten olacağını söylediler.

 

Bilgilere göre Türkiye doğalgazının dağıtımı yaygınlaştırılması içindir 2 ihale daha gerçekleşecektir diye söyledi. Ağrı il merkezi ile Doğubayazıt ilçesinin yarın Tunceli il merkezin de ise 28 aralık Türk lirası cinsinden aynı şekilde yapılacaktır diye belirtti.

doğalgaz tl ihale yarın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu