Dolar yeniden 3.17 TL'nin üzerinde

Dolar yeniden 3.17 TL'nin üzerinde
Dolar yeniden 3.17 TL'nin üzerinde Kadir
Bu içerik 507 kez okundu.

Doların her geçen dün daha artması ile yatırımcılar ne yapacağını şaşırdı ki araştırmacılar doların 3.50 oranında olacağını yani 1 Dolar  = 3.5 TL olacak dediği günden bu yana yatırımcılar dolara yatırım yaptı ve şu anda dolayı 3.17 rakamına ulaştı ki bu değeri de aştı. Kısa bir sürede bahsedilen rakama ulaşabilir.

Yeni haftaya 3,14-3,15 seviyesinden başlayan dolar/TL, ilerleyen saatlerde rekor seviyesine doğru yükselişe geçti. Kur, 3,17 seviyesinin üzerini gördü. Piyasalar ABD Başkanlık seçimini takip ediyor.

Dolar/TL, geçen hafta yaşanan gelişmelerle tarihi rekorunu tazelerken, S&P'nin Türkiye'nin not görünümünü yükseltmesiyle yeni haftaya hafif düşüşle başlamıştı. Kurilerleyen saatlerde yeniden 3.17 seviyesinin üzerini gördü. Euro ise 3,49'un üzerinde işlem görüyor.

DOLARDA YUKARI YÖNLÜ İŞTAH DEVAM EDİYOR

İntegral Menkul Değerler hazırladığı raporunda "Gelişmekte olan ülke piyasalarında, Türk Lirasındaki negatif ayrışma devam ediyor. İç gündemdeki tansiyonun yüksek seyrini koruması, TL varlıklar üzerinde baskı kuruyor" şeklinde belirtti. Raporun detayları şöyle:

Dış piyasada, FBI'ın Clinton'un suçsuz olduğunu belirtmesiyle global piyasalarda Doların geçtiğimiz haftaya göre toparlandığını ve global endekslerde de pozitif seyirlerin izlendiğini söyleyebiliriz. Dış piyasada yarın yapılacak olan ABD başkanlık seçimleri piyasaların tek gündemini belirliyor. Anketlerde, Clinton'ın Trump'a göre önde olması, seçimlerde Clinton galip gelecekmiş gibi bir algı yaratıyor. Ancak, hala Trump için şans devam ediyor. Bu nedenle, sonuçlar açıklanana kadar piyasalarda hareketlilik devam edebilir. ABD ile saat farkından dolayı, sonuçları 9 Kasım Çarşamba günü sabaha karşı alıyor olacağız. Şimdilik, piyasalarda Clinton'a dair beklentilerin güçlü olması Dolar açısından pozitif bir algı yaratıyor.

USD/TRY paritesini teknik olarak ele alırsak, yükselen kanal içerisinde yukarı yönlü iştah devam ediyor. USD/TRY'de 3.15 üzeri kalıcı seyirler paritenin yükselişini destekleyebilir. Bu durumda, 3.17 direncine doğru seyirler izleyebiliriz. Ancak, USD/TRY'de 3.15 seviyesinin altına doğru geri çekilmeler 3.13-3.14 destek bölgesini karşımıza çıkarmakta.

 

Dirençler: 3.17 / 3.1735 / 3.1770

Destekler: 3.16 / 3.1540 / 3.1365

BORSA İSTANBUL YÜKSELDİ

Borsa İstanbul 100 endeksi günü 1414 puanlık yükselişle 75 bin 681 puandan tamamladı. Hisse senetleri ortalama yüzde 1,91 oranında değer kazandı. Endeks gün içinde en yüksek 75 bin 899 puanı görürken, en düşük 75 bin 201 puanı gördü. Günlük işlem hacmi 3,8 milyar TL oldu. 

dolar yükseldi 3.17 üzeri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu