Dirayete ve güce sahibiz…

  24 Dönem AK parti Sinop Milletvekili,Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, "Ne pahasına olursa olsun, biz bu ülkenin birliğini,

Dirayete ve güce sahibiz…
Dirayete ve güce sahibiz… Kadir
Bu içerik 502 kez okundu.

24 Dönem AK parti Sinop Milletvekili,Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Ne pahasına olursa olsun, biz bu ülkenin birliğini, beraberliğini, bütünlüğünü koruyacak kudrete, dirayete ve güce sahibiz.” dedi.

Sinop Valiliği tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna Ahmet Muhip Dranas Uygulama Otelinde verilen iftar yemeğine katılan Ersoy, burada yaptığı konuşmada, verdikleri mücadeleyle yaşanan acıların bir daha yaşanmaması için yapılması gereken neyse onu yapmaya çalıştıklarını söyledi.  Terör saldırısının yaşandığı Midyat’ı ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldiklerini anlatan Ersoy, şöyle konuştu: “Sayın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan hanımefendi ile birlikte gece geç saatlere kadar sokaklarda dolaştık ve vatandaşlarımızla sohbet ettik. Orada insanlardaki inancı görünce gerçekten mücadele azmimiz artıyor. Ne pahasına olursa olsun, biz bu ülkenin birliğini, beraberliğini, bütünlüğünü koruyacak, kudrete, dirayete ve güce sahibiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Elbette zaman zaman ödediğimiz bedeller ağır olabilir. Fakat bin yıldır vatan tuttuğumuz bu coğrafyanın hangi yüzyılında rahat edebildiğimizi de bir düşünürsek her yüzyılın gereklerine, ortamına ve şartlarına göre mücadele etmek zorunda olduğumuz emperyalist bir anlayış mutlaka karşımıza çıkmıştır. Allah’ın izniyle millet olarak bu günleri de aşacağımıza yürekten inanıyorum.”  Bakanlık olarak şehit ailelerinin ve gazilerin emrinde olduklarını vurgulayan Ersoy, “Her zaman sizin yanınızda olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Sizler bize bu ülke için canınını feda eden kahramanlarımızın emanetisiniz.” ifadesini kullandı.  Yemeğe, Vali Yasemin Özata Çetinkaya, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Belediye Başkanı Baki Ergül, şehit yakınları ve gazilerle diğer ilgililer katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu