CHP’den Yurt Ücretleri Kalksın Teklifi

CHP’den Yurt Ücretleri Kalksın TeklifiCHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, üniversite öğrencilerine devlet yurtlarında barınma ve yemek ücretlerinin ücretsiz olması için kanun teklifi verdi

CHP’den Yurt Ücretleri Kalksın Teklifi
CHP’den Yurt Ücretleri Kalksın Teklifi Kadir
Bu içerik 631 kez okundu.
CHP’den Yurt Ücretleri Kalksın Teklifi

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, üniversite öğrencilerine devlet yurtlarında barınma ve yemek ücretlerinin ücretsiz olması için kanun teklifi verdi.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, akademik eğitim almak için ailelerinin yanından ayrılan ve başka şehirlere giden üniversite öğrencilerinin yurt talebi ile öğrencilere sağlanan barınma imkânları arasındaki uçurum giderek büyüdüğünü söyledi. Sinop’ta üniversite öğrencilerinin en yakıcı haliyle bu soru yaşadığına dikkat çeken Karadeniz, “Bu sorun yalnız Sinop’taki üniversite öğrencilerimizin değil, ülkemizin her yerindeki öğrencilerimizin sorunu. Devlet yurdunda barınamayan 5 milyonu aşkın üniversite öğrencisi akademik eğitimini alırken ev kiralamak, özel yurtlarda barınmak ya da en üzücüsü barınamadıkları için kazandıkları okulları bırakmak zorunda kalıyor” dedi.

CHP’li Karadeniz’in verdiği kanun teklifine göre üniversite öğrencilerinden yurtlarda kaldıkları sürece ücret alınmayacak. Yurtlarda kalmak için depozito ödeyen öğrenciler, kanunda yapılacak değişiklikle depozito ve bununla birlikte yurtta çıkan yemeklere de herhangi bir ücret ödemeyecekler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu