Çatlayan parmak uçlarına pratik çözümler

Havaların soğumasıyla cildiniz kuruyup büzüşür ve çatlaklar oluşur. Bu çatlaklar, yüzeysel ve acısız olabileceği gibi acı veren derin çatlaklar da olabilir. Ama pratik çözümler ile kuruyan ve çatlayan parmak uçlarını tedavi etmek mümkün...

Çatlayan parmak uçlarına pratik çözümler
Çatlayan parmak uçlarına pratik çözümler Kadir
Bu içerik 317 kez okundu.

Havaların soğukluğuyla cildiniz kuruyup büzüşür ve çatlaklar ortaya çıkar. Bu çatlaklar yüzeysel ve acı çekmeden gibi acı çektiren derin çatlaklar da olma ihtimali yüksek. Ama kolay yöntemlerde ile kuruyan ve çatlayan parmakların uçlarını iyileştirebiliriz.

 

Çatlayan bölgelere pütür pütür olmuş bir ciltle normalde kış günlerinde görülür. El ve yüz ise soğukluktan ilk önce etkilenir.hassas bölge olduğu içindir.Peki bütün kış boyunca ellerimizi nasıl yumuşacık nemli vs. şeylerle rahat tutabiliriz?

 

+ Eldiven kullanmak Dışarı çıkacağınız zaman ellerimizi korumak için eldiven iyi yöntem böylece havanın sert rüzgarından, hem de soğuktan teninizi koruması, ile kurumasına engel olacaktır.

 

+ Nemlendirmek Teninizin sert ve kuru olmasının 2 yöntemlerinden biri kremdir günde en az bir kere sürseniz yeterli olacaktır. Özelliklere şu yerde kullanın kremi ; ellerin parmak uçlarında ve boğumların da böylece teniniz iyi olacaktır.

 

Dışarı çıktığınızda ise kremi çantanızdan eksik etmeyiniz gerek duyduğunuz anda sürebilirsiniz.

nemli çatlayan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu