Borçlarından kurtulmak isterken antikacı oldu

Kayseri'de, maddi sıkıntılardan kurtulmak için eşyalarını satarak antikacılığa adım attı.

Borçlarından kurtulmak isterken antikacı oldu
Borçlarından kurtulmak isterken antikacı oldu
Bu içerik 476 kez okundu.

Kayseri'de maddi sıkıntılarından kurtulmak için eşyalarını satmaya başlayan makine mühendisi Durmuş İşci (65), zamanla mesleği haline getirdiği antikacılıkla geçimini sağlıyor.

İşci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1987 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun olduktan sonra birçok sektörde çalıştığını, işlerinin yolunda gitmediğini, tarımla uğraştığını, maden işletmeciliği ve kuyumculuk gibi birçok farklı mesleği yaptığını ancak istikrar yakalayamadığını söyledi. İşci, işleri yolunda gitmeyince bir dönem borsaya girdiğini ve tüm birikimini kaybettiğini dile getirdi.

Borsada tüm mal varlığını kaybedince daha önce meraktan koleksiyon yaptığı bazı eşyaları satmaya başladığını ifade eden İşci, cep saati ve Osmanlı tespihlerini satarak antikacılığa ilk adımı attığını anlattı.

İşci, antikacılığın bir nevi kamu hizmeti olarak nitelendirdiğini belirterek "25 yıldır tamamen antikacılığa yöneldim ve bu durumdan da oldukça memnunum. Eskileri hayata geçiriyoruz, eksiğini tamamlayıp yeniden insanlara sunuyoruz. Bir nevi kültürümüzü yansıtmaya çalışıyoruz" dedi.

AA


KAYNAK :

antika ege üniversitesi Kayseri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Plastik şişeler erkekler için tehlike kaynağıdır
Plastik şişeler erkekler için tehlike kaynağıdır
Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik  Sitem Etti
Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik Sitem Etti