Boko Haram 40 balıkçıyı kaçırdı

 Askeri yetkili Jean Claude Nomo, yaptığı açıklamada, örgütün  Kamerun'un kuzeyinde Darak bölgesinde avlanan yaklaşık 40 balıkçıyı kaçırdığını  bildirdi

Boko Haram 40 balıkçıyı kaçırdı
Boko Haram 40 balıkçıyı kaçırdı Kadir
Bu içerik 848 kez okundu.

 Askeri yetkili Jean Claude Nomo, yaptığı açıklamada, örgütün  Kamerun'un kuzeyinde Darak bölgesinde avlanan yaklaşık 40 balıkçıyı kaçırdığını  bildirdi.

Kaçırılanlar arasında oğlu bulunan Darak sakinlerinden Frida, Boko  Haram'ın güçlü olan erkekleri seçtiğine dikkati çekerek, "Boko Haram üyeleri  yakınlarımızı militan yapmak için götürdüklerini söyledi" ifadesini kullandı.  Kaçırılanların bulunması amacıyla operasyon başlatıldı.

Boko Haram, güvenlik güçlerinin rahatlıkla ulaşamadığı Çad Gölü'ne  yönelik saldırılarını son bir hafta içinde arttırdı.

Nomo, hafta başında 30'a yakın Boko Haram militanının, Çad Gölü'nde  Tubun Ali kasabasına saldırdıklarını ve bölgede avlanan Kamerunlu balıkçılardan  10'unu öldürdükten sonra Nijerya'ya doğru kaçtıklarını açıklamıştı.

Boko Haram ile mücadele eden Ortak Çok Uluslu Müdahale Gücü'nden (FMM)  General Buba Dobekreo da Kamerun ve Nijerya ordusunun, örgütün saldırısına  karşılık vermek amacıyla Boko Haram'ın üs olarak kullandığı Nijerya'nın Ndaba,  Rawa ve Zumbulum kasabalarına operasyon yaptığını ve en az 60 militanın  öldürüldüğünü ve örgüte ait çok sayıda silahın ele geçirildiğini kaydetmişti.

Uzmanlar, Boko Haram'ın FMM'nin operasyonlarına karşılık vermek  amacıyla saldırılarını arttırdığını savunuyor.

Çad, Nijer, Nijerya, Kamerun ve Benin tarafından örgütle mücadele  çerçevesinde oluşturulan ve 10 binden fazla askerle hareket eden FMM, Boko Haram  ile silahlı grupların saldırılarına maruz kalan bölgelerde güvenlik ile  istikrarın sağlanması ve insani yardımın ulaştırılması için çalışmalarını  sürdürüyor.

 

40 balıkçıyı Boko Haram kaçırdı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu