Affiliate marketing ile nasıl para kazanılır?

Affiliate marketing ile nasıl para kazanılır?

Affiliate marketing ile nasıl para kazanılır?
Affiliate marketing ile nasıl para kazanılır? admin
Bu içerik 876 kez okundu.

Affiliate marketing, size ait olmayan bir firmanın ürünlerinin tanıtımının yapılarak her bir satış üzerinden komisyon almanın ve online para kazanmanın bir yoludur. Ülkemizde satış ortaklığı diye adlandırılan affiliate marketing, internetin gelişmesinin ve internet üzerinden yapılan satışların gösterdiği potansiyelin neticesinde doğmuş ve internetten para kazanmanın yollarından biri olmuştur. Affiliate programlarının en eskisi ve en bilineni 1996 yılında Amazon.com tarafından başlatılmıştır. Günümüzde binlerce firma web sitelerinden affiliate programlarını kendileri uygulamaya başlamıştır. Bunun yanı sıra bünyesinde binlerce ürün bulunduran birçok Affiliate programı uygulayan aracı firmalar da oluşmuştur.
Bu şekilde ürün tanıtımı yapan ve satan kişiler Affiliate olarak adlandırılır. Affiliate’ler çoğunlukla web siteleri üzerinden veya e-mail listeleri üzerinden ürünleri tanıtır ve pazarlarlar. Affiliate marketing, bir piramit satış düzeni veya sistemi değildir. Affiliate’ler, web sitelerinde düzenli olarak ekstra para kazanmak isteyen, ya da dünyanın her yerinde oluşturdukları satış potansiyeli ile ciddi bir iş yapan ve kazanç sağlayan kişilerdir.
Affiliate Marketing ile para kazanmak için;
Tanıtmak için iyi ürünler bulmak,
Web sitesi veya blog,
Pazar araştırmaları,
Arama motoru optimizasyonu,
Sosyal ağ stratejileri ( Facebook, Twitter )
E-mail Marketing yani e-posta listeleri ile pazarlama yapmak,
( PPC ) Tıklama başına ödemeli pazarlama (örneğin; Google Adwords reklamları yayınlamak)
Web sitesi için özgün içerik ve bülten oluşturmak, başlıca adımlarıdır. Yukarıdaki konu başlıklarının ayrıntılı açılımını parakazan724.com adresinde bulabilirsiniz.
Kısacası affiliate marketing temelde başkalarının ürünlerinin müşterilere tanıtılarak satışa dönüştürüldüğü web tabanlı bir ödeme sistemidir. Affiliate marketing oldukça kazançlı bir iş olabilir. Çok sayıda tam zamanlı gelir elde edenler ve hatta çok daha fazla kazanç sağlayanlar vardır.
Affiliate marketing ile para kazanmak için web sitesi oluşturulabileceği gibi, ücretsiz bir blog oluşturularak ta ürün tanıtımı ve satışı yapılabilir. Satılacak ürünleri belirlemek ve iyi satış potansiyeli oluşturacak ürünü bulmak için belli başlı affiliate programlarına kaydolmak gereklidir. Bu programların çoğunluğu ücretsiz olarak üyelik imkanı sunmaktadır. Oluşturulan web sitesi veya blogtan satış yapılabilmesi için öncelikle ziyaretçi sayısının arttırılması gereklidir. Bunu sağlamak için arama motoru optimizasyonu yapmak, özgün, bilgilendirici ve sürekli güncellenen içerikler oluşturmak gereklidir. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak demek ziyaretçi çekmek ve dolayısıyla satış yapmak demektir. Affiliate marketing ile internetten para kazanmak için oluşturulan web sitesinin ve bloğun alan adının, pazarlanacak olan ürünlerin doğru seçilmesi ve içeriklerinin düzgün olması en önemli aşamalarıdır.
Affiliate programları, performansa göre ödeme yapıldığından herkese açık olan programlardır. İster deneyimli, ister tam bir acemi olun önemli değil. Ayrıca, bilgisayar konusunda dahi olmanıza da gerek yok. Herkes mücadele ederek aynı öğrenme sürecinden geçer.
Affiliate marketing, gerçekten harika bir para kazanma yoludur. Ancak, özellikle affiliate marketing dünyasında kısa yoldan zengin olma planları yapmak ve buna inanmak yanlıştır. Dünya çapında binlerce kişi kararlılık ve disiplin içinde çalışmakta ve son derece iyi para kazanmaktadırlar. Affiliate marketing, sürdürülebilir kazanç elde etmenin etkili yollarından biri olduğu için artık internetten para kazanma kelimesi ile bütünleşmiştir. Affiliate marketing ile pazarlanan ürünlerin stoklarına katlanmak, ürün sorunları ile uğraşmak ve müşteri ile birebir diyalog kurmak zorunda değilsiniz.
Düşünün! Satıcı ile alıcının bir araya gelmesi ile gerçekleşen satıştan alınan bir komisyon bedeli! Bu komisyon bedelleri pek çok üründe satılan ürün bedelinin %10-%50’si kadar ciddi komisyonlar sağlamaktadır. 7/24 ( gece uyurken bile )sürekli ve ciddi bir gelir elde etmek, bu gelirleri daha da büyütmek, sıkı bir çalışma ve iş anlayışı ile gerçekleştirilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Plastik şişeler erkekler için tehlike kaynağıdır
Plastik şişeler erkekler için tehlike kaynağıdır
Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik  Sitem Etti
Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik Sitem Etti
instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi