4 Temmuz da açılacak!

Sinop’un Erikli Köyünde her yıl iki bayram arifesinde düzenlenen “ Futbol turnuvası “ büyük ilgi görüyor. İki komşu köy Erikli ve Göllü köyü gençleri arasında

4 Temmuz da açılacak!
4 Temmuz da açılacak! Kadir
Bu içerik 519 kez okundu.

Sinop’un Erikli Köyünde her yıl iki bayram arifesinde düzenlenen “ Futbol turnuvası “ büyük ilgi görüyor. İki komşu köy Erikli ve Göllü köyü gençleri arasında düzenlenen futbol turnuvasında yenilen taraf, galip gelen tarafın tarlasında çalışıyor.

Turnuvayı düzenleyen Erikli köyünden Vural Ali Yütük,” Biz bunu daha önce kendi köyümüzün gençleri arasında yapıyorduk. Bu sene ise komşu köyün gençleri ile yapacağız. Artık geleneksel hale dönüştürerek bu turnuvayı civar köylerin gençlerinin de katılımı ile geniş tutmak istiyoruz “dedi.

İLK MAÇ 4 TEMMUZ DA

Turnuvanın ilk karşılaşması ise 4 Temmuz pazartesi günü saat 17.30’da Eriklispor ile Göllüspor köy takımları arasında köy sakinlerinin ERİKLİ ARENASI adını verdikleri toprak sahada gerçekleştirilecek.

Bu karşılaşmanın rövanşı ise yine aynı sahada ve Kurban bayramı arifesinde oynanacak.

TAKIMLAR FORMALI OLACAK

Öte yandan turnuvaya katılacak olan köy futbol takımlarının formalı bir şekilde sahaya çıkacakları bu nedenle Eriklispor taraftarlarının şimdiden takım forması için arma arayışı içerisine girdikleri ve bunu da sosyal paylaşım siteleri üzerinden köyün gençleri arasında anket şekli ile belirleme yoluna gittikleri belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Türk Doktor Tıp Litarürüne Resmen Girdi
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu
Meral Akşener'in Partisinin Kapatılması İçin Başvurdu